Kontaktuj nás

Case study: Riso-R

Vladis Juraš
22. 2. 2021
4
min.

Počiatky značky Riso siahajú až do roku 1902, kedy začali variť svoje prvé lahodné džemy v rimavskosobotskej konzervárni. Odvtedy si získali srdcia mnohých konzumentov po celom Slovensku, a ich sortiment sa rozšíril aj o množstvo nových príchutí a druhov.

Po takmer 118 rokoch fungovania sa klient rozhodol vstúpiť do moderného online priestoru. Zadaním bola pravidelná správa facebookovej stránky a získanie nových fanúšikov na nej, redizajn starej webstránky, a promo video zo zákulisia výroby. Hlavným cieľom spolupráce bolo všeobecné zvýšenie povedomia brandu.

Širokú verejnosť sme chceli presvedčiť o tom, že to, čo nájdete v sklenených pohároch so značkou Riso, skutočne chutí veľkoRiso. Brand si taktiež drží status poctivého slovenského výrobku, tradičnej chuti ovocia a nositeľa príjemných detských spomienok. Tieto 3 hlavné prísady online kampane sme namiešali do kreatívy, aby sme sociálne siete natreli obsahom, po ktorom sa ich užívatelia budú zalizovať.

Na samom začiatku sme potrebovali zdokumentovať kompletnú fotobanku produktov. Tá okrem našich produkčných účelov dobre slúži aj obchodným reťazcom pri príprave letákových materiálov. Všetky fotografie sme vytriedili a upravili, aby všetko vo finálnych vizuáloch vyzeralo tip-top.

Atraktívne, farebné vizuály sme dochutili o štipku hravého copywritingu, aby sme okrem úsmevu na tvári vyčarovali aj nemalé interakcie s príspevkami. Za prvé 3 mesiace spolupráce sme dosiahli 196-tisíc zobrazení reklamy, pri ktorých cieľová skupina zanechala 15-tisíc palcov hore, komentárov a zdieľaní.

Núdza nebola ani o kreatívne koncepty, kde ste odpoveď na otázku vedeli získať kliknutím na samotný príspevok.

To, že silná emócia má v reklame svoje miesto, sme sa presvedčili počas Sviatku všetkých svätých. Najemotívnejší príspevok bol zároveň aj tým najúspešnejším. Na svojich obrazovkách ho po celom Slovensku videlo 20-tisíc ľudí, ktorí zanechali viac než 2-tisíc interakcií.

Obľúbeným formátom medzi užívateľmi sociálnych sietí sú rozhodne videá. Z predošlej prezentácie klienta sme zistili, že videá z výroby džemov sa tešia veľkej obľube. Práve preto sme zorganizovali profesionálne natáčanie výrobných procesov priamo v ich fabrike. Samozrejme, všetko v súlade s bezpečnostnými a hygienickými podmienkami.

Výsledkom natáčania bolo promo video, s ktorým sa klient prezentoval na Online Vianočnom Agro-komplexe 2020 s tematikou “Slovenská potravina na každý vianočný stôl”.

Aby brand len nezabával svojich fanúšikov, ale aby navyše pôsobil dôstojne v očiach obchodných partnerov - prešli sme k zmodernizovaniu webstránky. Najväčším problémom starej webstránky bolo to, že nebola prispôsobená na tabletové a mobilné obrazovky.

stará webstránka

nová webstránka

Tým pádom sme okrem vizuálneho redizajnu zapracovali aj responzívne riešenia, vďaka ktorým sme zvýšili pohodlie návštevy z ktoréhokoľvek zariadenia.

Na záver by sme dodali, že hlavný cieľ všetkých aktivít počas spolupráce sme veľkoRiso splnili. Dokazuje to nárast fanúšikov na facebookovej stránke klienta. Počet maškrtníkov sa od začiatku spolupráce počas 4 mesiacov zvýšil až o 260%.

Dohodnime sa
na bezplatnej konzultácii
Prečítajte si Progres
Spoznajte príbehy
našich klientov
Aby sa o podnikaní len nerozprávalo, poďme niečo spoločne podniknúť
Zistite, aké riešenia vieme ponúknuť pre Vaše špecifické situácie.

Otváracie hodiny:
PO - PIA
8:30 - 17:00
SO - NE
zatvorené
Bélu Bartóka 20/A
979 01 Rimavská Sobota
0902 126 561
info@prognessa.com
Spojte sa s nami:
©2019 - 2023 PROGNESSA, s. r. o.
|
verzia 6.0
|
Ochrana osobných údajov
|
Obchodné podmienky