Kontaktuj nás

Case study: IW TREND

Kika Kruissová
17. 1. 2024
3
min.

IW TREND je spoločnosť odborníkov v drevárskom odbore, ktorá prináša na slovenský trh trendový materiál na výrobu nábytku. Na našom trhu pôsobia už 20 rokov. Preto je pre ich značku dôležité, aby sa prezentovali aj v modernom online svete na viditeľnom mieste. A tu začala naša spolupráca.

Zadanie

Spoločnosť IW TREND má na slovenskom trhu pevne stanovené miesto.  Vďaka svojej odbornosti a tvrdej práci patria medzi drevársku špičku na Slovensku. Svoje služby aj produkty od svojho vzniku ponúkajú v nadštandardnej kvalite. Vďaka tomu má spoločnosť IW TREND vo svojej ponuke aj iné zvučné mená. 

Naša spolupráca začala komplexnou marketingovou stratégiou zameranou na ich obchodný model, cenovú politiku a komunikačnú stratégiu.

Našim prístupom bola stratégia prispôsobená unikátnym potrebám spoločnosti IW TREND. Bola podložená dôkladnou analýzou, ktorá identifikovala silné a slabé stránky spoločnosti v kombinácii s vonkajšími príležitosťami a hrozbami. Hlavným cieľom bolo využiť tieto poznatky k určeniu najefektívnejších komunikačných kanálov a stratégií pre dosiahnutie cieľov spoločnosti.

Riešenie

V rámci marketingovej stratégie sme sa zamerali na spustenie a optimalizáciu Google Ads kampaní v rôznych formátoch (display, search a shopping) a na správu sociálnych médií. Tieto kroky viedli k výraznému nárastu návštevnosti webu spoločnosti IW TREND o 186% a počtu objednávok o 56% v prvom polroku našej spolupráce. Na sociálnych sieťach sme taktiež dosiahli nárast v návštevnosti aj v interakciách na stránke a návštevnosť webu zo sociálnych médií vzrástla o neuveriteľných 3090%.

Okrem toho, naša spolupráca zahŕňala aj vytváranie a distribúciu newsletterov, čím sme ďalej posilnili komunikáciu so zákazníkmi a zvýšili angažovanosť. 

Spoločnosti IW TREND sme poskytovali pravidelnú podporu prostredníctvom telefónnych a emailových konzultácií, čím sme ďalej posilnili vzťahy so spoločnosťou a posunuli ich na priateľské.

Výsledky

Výsledkom našej spolupráce s IW TRENDom bolo nielen kvantitatívne zlepšenie v podobe vyšších predajov a návštevnosti, ale aj kvalitatívny posun v podobe lepšieho povedomia o značke. Tento prípad dokazuje, že správne nasmerovaná a implementovaná marketingová stratégia môže mať hmatateľný a dlhodobý dopad na úspech spoločnosti. Rovnako tak, že práca na dobrých vzťahoch s klientom vedie k dlhodobej spolupráci, ale hlavne spokojnosti na oboch stranách. A priateľstvo dostanete ako bonus. 🙂

Dohodnime sa
na bezplatnej konzultácii
Prečítajte si Progres
Spoznajte príbehy
našich klientov
Aby sa o podnikaní len nerozprávalo, poďme niečo spoločne podniknúť
Zistite, aké riešenia vieme ponúknuť pre Vaše špecifické situácie.

Otváracie hodiny:
PO - PIA
8:30 - 17:00
SO - NE
zatvorené
Bélu Bartóka 20/A
979 01 Rimavská Sobota
0902 126 561
info@prognessa.com
Spojte sa s nami:
©2019 - 2023 PROGNESSA, s. r. o.
|
verzia 6.0
|
Ochrana osobných údajov
|
Obchodné podmienky