Logo Prognessa
Kontaktuj nás
Stratégia a manažment
Ľudské zdroje
Každá firma je len tak dobrá ako ľudia, ktorí v nej tvoria pridanú hodnotu. Preto výber nesprávnych ľudí môže byť pre vás nákladný.
Základom delegovania je: Nikdy nerobte to, čo robiť nemusíte. Zabezpečíte si tak hladký chod vašej firmy, kedy vy nebudete preťažený a váš tím bude mať dostatok práce.

Množstvo úloh, ktoré delegujete na kvalitne zaškolených zamestnancov, by mali mať tú správnu mieru.
S ľudskými zdrojmi priamo súvisí
Na koho ale delegovať svoju zodpovednosť? Je v mojej firme niekto, kto to dokáže urobiť rovnako dobre ako ja? To asi nie, ale určite máte medzi svojimi zamestnancami osobu, ktorú môžete zaškoliť a dôverovať jej v tom, že na ňu prevediete časť svojich povinností, ktoré nestoja primárne na vás. Vám tak ostane viac času na kroky, ktoré si vyžadujú vaše kľúčové rozhodnutie.
Ako sa vyhnúť odchodu kľúčových ľudí z vašej firmy?
Vytvárajte vonkajšie podnety (stimulácia) a vnútorné impulzy (motivácia) u kľúčového človeka
Ohodnoťte ich objektívne a férovo, nech cítia, že ich práca videná a vnímaná
Zabezpečte vhodné pracovné prostredie pre dosahovanie čo najlepších výsledkov pracovného tímu
Vzdelávajte ich na pravidelnej báze
Dohliadajte na kladné pracovné vzťahy a prípadné konfilkty riešte čo najskôr
Ľudia nie sú najdôležitejším aktívom firmy, tým sú správni ľudia.
Ak premýšľate niekedy nad ziskom, tak vedzte, že ziskom pre vás je váš tím, s ktorým by ste si mali stanoviť spoločné ciele. Veľmi efektívne je spoločné posedenie s vašim tímom a konzlutácia o spoločnom spôsobe dosiahnutia úspechov.

Áno, každému vo vašej firme to síce ukrojí hodinu z pracovného času, ale tým viac bude všetkým jasnejšie, ako správne pracovať, a obmedzíte tak množstvo časovo neefektívnych chýb.
Ak sú všetci členovia tímu vedomí zámeru organizácie, napomáhajú k jeho dosiahnutiu a motivujú sa k zvýšeniu produktivity. Ukážte im, že firma nie len šéf, firma je celý tím. Pokiaľ im dáte právomoci na podieľaní sa na tvorbe firemných procesov, oni získajú pocit zadosťučinenia a vy získate spokojný kolektív.
Poďme riešiť neriešiteľné!
Dôkladná hĺbková analýza podniku dokáže prísť na to, v ktorej oblasti sa možete vy a vaša firma zdokonaliť, vďaka čomu máte priležitosť zaostávajúce segmenty vytiahnuť na akceptovateľnú úroveň.

Predtým, než odídete,

nám zanechajte stručnú otázku a zistite, čo vieme pre vás spraviť, aké výsledky by spolupráca vedela priniesť a koľko by vás stál posun vpred.

Odoslaním formulára súhlasíš so 
spracovaním osobných údajov.
hello world!
ADMA - Master of Digital Marketing I.ADMA - Master of Digital Marketing II.
Otváracie hodiny:
PO - PIA
8:30 - 17:00
SO - NE
zatvorené
Bélu Bartóka 20/A | 979 01 Rimavská Sobota
0902 126 561
info@prognessa.com
Spoj sa s nami:
©2019 - 2022 PROGNESSA, s. r. o.
|
verzia 5.10
|
Ochrana osobných údajov
|
Obchodné podmienky