Kontaktuj nás

Case study: Renojava

Kika Kruissová
9. 1. 2023
3
min.

Sú dni, kedy sa vášmu podnikaniu nesmierne darí, všetko ide ako má a zrazu jedno ráno vstanete a vkročíte do “nového sveta”. Čo robiť v prípade, že na jeho podmienky váš biznis nie je pripravený? Je čas osloviť marketingovú agentúru. 

Zadanie

Pokiaľ ste niekedy vo vašom živote natierali plot, drevo alebo interiér, je veľká pravdepodobnosť, že ste sa stretli so spoločnosťou RENOJAVA. Je to líder na slovenskom trhu v distribúcii náterových hmôt. 

Ich kamennej predajni sa darilo tak dobre, že nepotrebovali venovať väčšiu pozornosť online predaju a prezentácii. Doba sa však zmenila a internetový predaj sa stal doslova nevyhnutnou súčasťou každého obchodníka. Spoločnosť Renojava urobila krok vpred a rozhodli sa vstúpiť do online priestoru. Na túto cestu si ako sprievodcu vybrali nás. 

Riešenie

Klient začal stratégiou, čo bol skvelý štart, pretože tá ich naviedla k tomu, čo majú robiť pre to, aby sa zlepšili v online priestore. Rozhodli sa pre služby, ktoré im pomohli v zviditeľnení svojho e-shopu. Prispôsobiť sa tak aktuálnej situácii a zvýšiť online predaj napriek nepriaznivej situácii na trhu. 

Našou úlohou bolo vo veľmi krátkom čase dostať do povedomia širokej verejnosti pomerne málo zabehnutý e-shop. Použili sme na to služby Google Ads, sociálne siete a polep auta. 

V rámci Google Ads vzrástol predaj produktov za prvých 6 mesiacov o jednu tretinu. To bol skvelý štart do skvelej spolupráce. Vďaka našej práci sa web Renojava pravidelne zobrazuje na lákavých a prestížnych pozíciách vo vyhľadávaní v Google prehliadači. 

Rovnako dobré čísla sa nám podarilo vymaľovať aj vo farbách sociálnych sietí. Pri dosahovaní našich cieľov sme sa rozhodli využiť ako podkladovú bázu Facebook a Instagram. Počas prvých štyroch mesiacov sme našou prácou zvýšili návštevnosť profilu o 357,1%. Percento “lajkov” sme potiahli na niečo málo cez 214%, a dosah, ten to poriadne natrel aj nám. Dosahy príspevkov vzrástli až o 3,2 tisíc %

Výsledkom bol príval klientov bažiacich po farebnejšom svete a krivku fanúšikov sa nám podarilo zdvihnúť už počas prvého mesiaca spolupráce. 

Našim hlavným cieľom bolo, aby užívatelia sociálnych sietí našli na profile Renojava viac než len farby. Dobrodružný svet náterov nájdu na webe spoločnosti, kde percento návštevnosti po našom zásahu vzrástlo na 63% za prvý polrok našej spolupráce.

Toto sa nám podarilo vďaka vynikajúcej kooperácii s klientom a onlinu sme to natreli farbami v každom smere. 

V priebehu našej spolupráce si aj grafický vizuál vyslúžil renováciu. Prešiel si niekoľkými štýlmi a momentálne najpopulárnejším formátom ostáva krátke video/animácia. V nových farbách a tvaroch ho môžete vidieť na sociálnych sieťach Renojavy. 

Spoločnosti Renojava sa naša farebná spolupráca pravdepodobne páčila tiež, pretože to s nami ťahá už druhým rokom, ako sa hovorí “v dobrom aj v zlom”. Ako predajca farieb nám dávajú priestor na kreatívu. Vďaka tomu môžete svoj svet vyfarbiť vždy novými dobrodružstvami. Farebný svet RENOJAVY môžete vidieť aj v promo videu, ktoré sme pre nich natočili priamo v ich základni, v kamennej predajni v Prešove, kde ich nájdete aj vy.

Dohodnime sa
na bezplatnej konzultácii
Prečítajte si Progres
Spoznajte príbehy
našich klientov
Aby sa o podnikaní len nerozprávalo, poďme niečo spoločne podniknúť
Zistite, aké riešenia vieme ponúknuť pre Vaše špecifické situácie.

Otváracie hodiny:
PO - PIA
8:30 - 17:00
SO - NE
zatvorené
Bélu Bartóka 20/A
979 01 Rimavská Sobota
0902 126 561
info@prognessa.com
Spojte sa s nami:
©2019 - 2023 PROGNESSA, s. r. o.
|
verzia 6.0
|
Ochrana osobných údajov
|
Obchodné podmienky