Kontaktuj nás

Po kríze sme silnejší!

Vladis Juraš
9. 5. 2022
4
min.

Čo nás nezabilo, to nás posilnilo. Vďaka rýchlemu rozhodovaniu v kľúčových okamihoch, flexibilnému tímu a hlavne výhodám online prostredia sme dokázali nielen prežiť krízu, ale dokonca sa počas nej aj rozvíjať.

Prijali sme riziko a na online reklamu sme stavili all-in

Keď sme si postupne uvedomovali, že svet, ktorý poznáme a milujeme, už nikdy nebude ako predtým, nenachádzali sme veľa vecí, na ktoré sme sa mohli spoliehať. Jedna z mála vecí, ktorá v nás vzbudzovala pocit istoty, bol digitálny priestor. Predsa len sme veľkí zástancovia jeho benefitov a účinnosti. Prečo by nám teda nepomohol aj teraz, obzvlášť, keď je každý online? Nebolo vhodnejšieho momentu, aby naplno ukázal svoju silu, ako práve vtedy. Svoje reklamné budgety sme vôbec neškrtali, ba naopak, o niečo sme ich ešte navýšili. Vedeli sme, že prvé 3 mesiace z investícii neuvidíme naspäť ani cent. Robili sme si brand awareness, aby sme to boli práve my, koho firmy rozoznajú a oslovia, keď sa situácia upokojí.

Rástli sme raketovým tempom

Online reklama a prezentácia v digitálnom priestore sú skutočnými “priateľmi do dažďa”. Obe totiž majú obrovskú zásluhu na tom, že po kríze naše grafy začali rásť nahor, a že sa nám zväčšoval aj objem klientov. A to takým tempom, že naše kapacity už prestávali byť dostačujúce, čo malo za následok nábor nových ľudí do našej spoločnosti. Kým sme krízu začínali v počte 5 ľudí, momentálne u nás pracuje 11 ľudí, a všetko nasvedčuje tomu, že v úvode roka 2022 sa tento počet zvýši na číslo 14. Nie je to len naša klientela a pracovný kolektív, ktorý sa rozširoval. Pozadu neostala ani ponuka našich služieb - tie sme obohatili o stratégiu, virtuálne prehliadky a tvorbu e-shopov.

prognessa online marketing office

Podali sme si ruky s najväčším spravodajským portálom v regióne

Dobré, či až priateľské vzťahy sme nenadväzovali len s našimi novými klientmi a kolegami. Do úspešného spoločného strategického partnerstva s nami na jar roka 2021 vstúpila Gemerská mediálna spoločnosť (GMS), známa najmä vďaka najčítanejšiemu portálu Rimava.sk. Tá sa momentálne pýši počtom 120-tisíc unikátnych mesačných čítateľov a 650-tisíc mesačných page views, resp. zobrazení stránky. GMS sa tento rok rozrástlo o ďalšie dva portály - Echoviny.sk a Novohradské.sk, ktoré pokrývajú spravodajstvo v susediacich regiónoch. Toto spojenie viacerých portálov je prospešné nielen pre samotnú spoločnosť, ale hlavne pre regionálnych podnikateľov, ktorým sa otvorili nové možnosti prezentácie svojej spoločnosti. Vďaka konzistentne vysokej návštevnosti portálov sa jedná o jednej z najlepších spôsobov prezentácie v našich končinách. Keď je už reč o reklame, GMS takisto pomáha vyniknúť na trhu aj našim klientom skrz PR články a bannerovú reklamu. Túto pomoc im my ako PROGNESSA opätujeme dodávaním grafických materiálov a technickou podporou webových portálov. Radi by sme ešte dodali, že s kolektívom GMS veľmi dobre vychádzame aj mimo pracovného prostredia. 🙂

Novú pokrízovú kapitolu sme začali písať v nových kanceláriách

Za prácu odvedenú v prvom roku fungovania PROGNESSY, v roku 2019, sme sa chceli odmeniť novým pracovným prostredím. Aj napriek tomu, že počas prvej vlny to s našimi plánmi nevyzeralo ružovo, sa nám napokon v júli 2020 úspešne podarilo nasťahovať do vlastného. Vďaka skvelému vybaveniu a estetike priestorov netrvalo dlho, kým sme sa v našej novej kancelárii doslova udomácnili. Aby sa nám jednoduchšie pracovalo s kolegami z GMS, toto leto sa nám pre nich podarilo zaobstarať susediacu kanceláriu na rovnakom poschodí, na ktorom sídlime my. Taktiež sa nám podarilo oddeliť obchodný a produkčný tím, aby prichádzajúce telefonáty klientov nerušili sústredené kreatívne mysle.

Nezanevreli sme ani na vlastné projekty

Minulý rok sme úspešne rozbehli vzdelávací projekt PROGNESSA Academy, o ktorom si môžete prečítať na nasledujúcej dvojstránke. Tento rok sme mali chuť na niečo menej seriózne, niečo, čo rozosmeje a poteší obyvateľov nášho regiónu. O pozdvihnutie lokálpatriotizmu sa postaral náš najnovší projekt Perkelt. Jedná sa o značku oblečenia, ktoré trefne a vtipne vystihuje obyvateľov miest na Gemeri a Novohrade. Neskôr sme sortiment prispôsobili aj pre všetky väčšie mestá na Slovensku.

Dohodnime sa
na bezplatnej konzultácii
Prečítajte si Progres
Spoznajte príbehy
našich klientov
Aby sa o podnikaní len nerozprávalo, poďme niečo spoločne podniknúť
Zistite, aké riešenia vieme ponúknuť pre Vaše špecifické situácie.

Otváracie hodiny:
PO - PIA
8:30 - 17:00
SO - NE
zatvorené
Bélu Bartóka 20/A
979 01 Rimavská Sobota
0902 126 561
info@prognessa.com
Spojte sa s nami:
©2019 - 2023 PROGNESSA, s. r. o.
|
verzia 6.0
|
Ochrana osobných údajov
|
Obchodné podmienky