Kontaktuj nás

Prečo povedať áno online reklame?

Daiana Csúr
13. 1. 2021
2
min.

Nová digitálna doba prináša nové možnosti propagácie. Spoznajte skutočné dôvody, prečo online reklama predbieha klasickú tlačovú reklamu.

1. Viete, koľko ľudí videlo vašu reklamu

Jednou z výhod digitálnej reklamy je transparentnosť. Viete presne povedať nielen množstvo ľudí, ktoré videlo vašu reklamu, ale aj ich lokalitu, pohlavie, vek a či sa im vlastne reklama páčila. Pri offline reklame nemáte prehľad o presných číslach, máte len priemerný odhad dosahu a efektu reklamy.

2. Viete cieliť podľa miesta, veku a záujmov

Žiadny produkt nie je vhodný pre každého a má určité publikum, ktorému by sa mohol zísť. Presné cielenie znamená aj efektívnejšiu investíciu do reklamy. Zobrazí sa len tomu, komu sa má zobraziť.

Online reklama: cielenie

3. Viete efektívne zistiť, komu sa reklama páčila

Máte 2 billboardy. Ako zistíte, ktorý sa ľuďom páčil viac? Sú lepšie vnímané ilustrácie alebo fotky? Pri online reklame máte okamžite odpoveď na obrazovke vo forme presných štatistík. To vytvára priestor na testovanie a analýzu publika, či samotných reklám.

4. Viete rýchlo zmeniť reklamu podľa potreby

Robiť chyby je nepríjemné. Robiť chyby, ktoré sa nedajú napraviť je ešte viac nepríjemné. Oprava nesprávnosti v tlačovej reklame vás môže stáť nemalé náklady, zatiaľ čo oprava digitálnej reklamy vás bude stáť maximálne 10 minút času. Samozrejme, nemusí ísť len o chyby. Ak máte niečo, čo urgentne chcete ukázať svetu, digitálna reklama bude na vašej strane.

5. Viete zapojiť zákazníkov do reklamy

Offline reklama sa častokrát stáva monológom firmy k zákazníkom. Je však veľmi prospešné zapojiť samotných zákazníkov do vašej online reklamy. Môžete tak získať mnoho informácií o správaní vášho publika, prípadne zistíte, čo môžete vylepšiť na svojom produkte/službe.

Online reklama: interákcie

Na záver, online reklama je vynikajúcim nástrojom pre efektívne oslovenie nových potenciálnych zákazníkov. V tejto dobe už neexistuje podnik, ktorý si môže povedať, že nepotrebuje komunikovať online. Svet sa stáva stále viac virtuálnym a je na každom z vás, či budete držať krok s dobou, alebo si necháte ujsť aj posledný vlak.

Dohodnime sa
na bezplatnej konzultácii
Prečítajte si Progres
Spoznajte príbehy
našich klientov
Aby sa o podnikaní len nerozprávalo, poďme niečo spoločne podniknúť
Zistite, aké riešenia vieme ponúknuť pre Vaše špecifické situácie.

Otváracie hodiny:
PO - PIA
8:30 - 17:00
SO - NE
zatvorené
Bélu Bartóka 20/A
979 01 Rimavská Sobota
0902 126 561
info@prognessa.com
Spojte sa s nami:
©2019 - 2023 PROGNESSA, s. r. o.
|
verzia 6.0
|
Ochrana osobných údajov
|
Obchodné podmienky