Kontaktuj nás

Ako nechať online nástroje pracovať za vás

Daniel Csúr
8. 6. 2022
5
min.

S príchodom leta čoraz viac ľudí chce čo najlepšie využiť horúce dni na zábavu a oddych, a preto hľadáme spôsoby na zefektívnenie svojej práce. Ak ste členom veľkého tímu, nemal by byť problém delegovať vaše úlohy na niekoho iného. Nie vždy sa to však dá a nie každý vie robiť vašu prácu za vás. S komplikáciami sa zvykneme najčastejšie stretávať pri sociálnych sieťach. Keďže ich živí obsah, musíme si dávať pozor na konzistenciu, kvalitu a počet príspevkov, ktoré zdieľame. Práve týmto sa však mnoho manažérov chce zaoberať čo najmenej, a tak sa rozhliadajú po možnostiach ako automatizovať tieto procesy tvorby a nahrávania obsahu.

Tvorba, nahrávanie a analyzovanie obsahu vie byť chaotické. Mnoho menších úloh, ktoré obsahujú tieto body je repetitívnych a musíme ich ručne opakovať niekoľkokrát. Toto opakovanie nám zaberie veľa času, energie a celkovo môžeme hovoriť o neefektívnej práci. Tento chaos sa však dá zvládnuť za pomoci automatizačných nástrojov pre sociálne siete. V tomto prípade nejde však o botov, ktorí za vás spravia prácu. Hovoríme hlavne o nástrojoch na správu sociálnych sietí, ktoré nám vedia výrazne dopomôcť dodržať konzistenciu, kvalitu a zároveň vieme sledovať dôležité metriky, ktoré potrebujeme poznať, ak chceme aktívne reagovať na zmeny v trendoch a nastavovať obsah potrebám našich sledovateľov. Momentálne najpoužívanejší nástroj na automatizáciu je Later. Jedná sa o nástroj, ktorý spája plánovanie a uverejňovanie, čím šetrí váš čas dvojnásobne.

Nahrávanie obsahu je jednou z vecí, ktorá nám možno nezaberie tak veľa času, avšak aj táto činnosť sa dá zefektívniť za pomoci nástrojov, ktoré nahrajú obsah v daný deň a hodinu, ktorú si nastavíte, a vám stačí vyložiť si nohy a sledovať svoj profil. Získavanie metrík je tiež činnosťou, ktorá zaberie mnoho času. Vďaka automatizácii však viete aj túto činnosť urobiť hračkou a získať všetky dôležité údaje pre váš rast. Odpovedanie na súkromné správy vie byť vecou, ktorej sa mnoho firiem, ale aj jednotlivcov, poriadne nevenuje, a tak môže dôjsť ku zmene ich spoločenského vnímania. To sa neskôr prelína do zlého mena firmy a pomaly tak dochádza k diskreditácii.

Mnoho drobných úloh, ktoré na povrchu sociálnych sietí nevidíme, sa v dnešnej dobe dajú zautomatizovať a zefektívniť. Ak sa však pýtate “A čo tvorba samotná? Viem ju automatizovať?”, tak bohužiaľ, odpoveď je nie. Ak však chcete urýchliť tvorbu, stačí vám na to riadne stanovený, jednotný vizuál, ktorý používate skrz všetkými propagačnými nástrojmi. Ak sa chcete dozvedieť viac o jednotnom vizuále, odporúčame vám prečítať si náš blog o firemnej identite

Dôležité je však uvedomiť si, že naozaj nie všetky úlohy spojené so sociálnymi sieťami sa dajú, alebo by sa mali automatizovať. Pri zlom vyhodnotení situácie a zle nastavenej automatizácii môže vaša firma vyzerať lenivá, neoriginálna a tuctová.

Pod slovným spojením “automatizácia sociálnych sietí” si mnoho ľudí predstaví botov, ktorí sa starajú o chod stránky. V dnešnej dobe sú boti rozšírení najmä na Instagrame. Ide však často o botov, ktorí spamujú komentáre pod príspevkami, dávajú náhodne lajky a tak skôr škodia, ako pomáhajú. Twitter je jednou z mála sociálnych sietí, ktorá vám priamo ukáže, či sa o obsah, ktorý vidíte, stará bot alebo človek. Tu ide o tzv. GoodBots (dobrý boti), ktorí zverejňujú relevantný obsah bez potreby zásahu človeka. Všetko však musí mať svoj protiklad a tak existujú aj boti, ktorí vám vedia znepríjemniť robotu. Tu ide najmä o už spomínaných spam botov, ktorí bombardujú sekcie komentárov. So spam botmi sa stretávame aj na webových stránkach, kde môžu šíriť spam cez formuláre. Takýmto situáciám sa však dá predísť ich blokovaním, alebo v prípade webových stránok, vyriešením overovacieho systému ReCaptcha.

Možno si hovoríte “Automatizácia musí stáť veľa peňazí”, no opak je pravdou. Väčšina nástrojov, ktoré vám môžu pomôcť, je zadarmo. U niektorých sa vyskytnú pravidelné mesačné platby, okrem toho sa však nejedná o žiadne astronomické sumy. Je potom jasné, že pomer ceny a kvality týchto online nástrojov je veľmi prijateľný, ako pre jednotlivcov, tak aj pre firmy. V konečnom dôsledku aj malé výdavky na tieto nástroje prinesú veľké rozdiely vo vašom časovom plánovaní, ale aj vo vašej vyťaženosti. Preto je dôležité neprehliadať možnosti automatizácie. Práve vďaka nej si viete urobiť poriadok vo fungovaní vašich sociálnych sietí.

Deň má iba 24 hodín, preto je dôležité ich využiť maximum. Online nástroje ako Later vás vedia zbaviť časti vašich povinností s výsledkami, ktoré potešia nielen vás, no hlavne vaše publikum. Samozrejme, musíte si veci naplánovať, no o zvyšok sa už postarajú nástroje a vy tak môžete sledovať váš vývoj a prispôsobovať sa mu. Je to predsa všetko o obsahu.

Dohodnime sa
na bezplatnej konzultácii
Prečítajte si Progres
Spoznajte príbehy
našich klientov
Aby sa o podnikaní len nerozprávalo, poďme niečo spoločne podniknúť
Zistite, aké riešenia vieme ponúknuť pre Vaše špecifické situácie.

Otváracie hodiny:
PO - PIA
8:30 - 17:00
SO - NE
zatvorené
Bélu Bartóka 20/A
979 01 Rimavská Sobota
0902 126 561
info@prognessa.com
Spojte sa s nami:
©2019 - 2023 PROGNESSA, s. r. o.
|
verzia 6.0
|
Ochrana osobných údajov
|
Obchodné podmienky