Kontaktuj nás

Case study: Balvalfest

Vladis Juraš
22. 2. 2021
4
min.

Organizátorom Balvalfestu je kultúrno-výchovné občianske združenie Lačho Drom. Na jeho čele pôsobí známy spevák a hudobník Vladimír Sendrei, ktorý každoročne potvrdzuje kvalitu podujatia s line-upom nabitým talentovanými rómskymi umelcami a skvelou atmosférou. Pozrite sa na to, ako sme dva roky za sebou marketingovo zastrešili jeden z najväčších gypsy festivalov na Slovensku.

Aby sa pravý bašavel nekonal len na amfiteátri, ale aj na sociálnych médiách a v uliciach, nás klient oslovil s požiadavkou o komplexnú vizuálnu identitu, správu Facebooku, foto a video dokumentáciu, reklamu v rádiu a live streamy.

Začali sme nastavovaním atraktívneho vizuálu, ktorý by presvedčil našu cieľovku, že Balvalfest je zárukou nekonečnej zábavy a dobrej hudby. Vyhotovili sme najprv plagát v troch rôznych dizajnoch a farebnostiach. Klienta napokon presvedčil ten oranžový.

S čerstvo schváleným vizuálom sme vyhotovili posty pre Facebook, video pozvánku a rádio spot, v ktorých Sandokán Lakatoš - hlavná hviezda kampane, vábil divákov, či poslucháčov na poriadnu tancovačku konajúcu sa v Kokave nad Rimavicou.

Počasie vyšlo fantasticky a atmosféra bola neopísateľná. Tí, ktorí si ju neužívali priamo z pod pódia, si ju vedeli vychutnať skrz živé prenosy, ktoré sa na Facebooku tešili takmer 90-tisícovému dosahu. Po vytriezvení z bujarého víkendu sme kampaň zakončili krátkym zostrihom a analýzou výsledkov.

Zobrazenie reklám sa za 1 a pol mesiaca trvania kampane vyšplhalo na číslo 175-tisíc. Propagačné materiály ako videopozvánka, aftermovie, plagát a samotné posty videlo niečo cez 86-tisíc užívateľov Facebooku.

Dobrá návštevnosť a pozitívne čísla spôsobili to, že sme spoluprácu s klientom držali v rytme, a nasledujúci rok nám bola zverená propagácia aj jubilnejného 20. ročníka.

Ten bol do určitej miery poznačený celosvetovou pandémiou. Avšak, pozitívna situácia počas leta zapríčinila to, že sa festival nakoniec mohol konať so zníženou kapacitou a za určitých podmienok.

BalvalFest 2020 - plagát

Ako aj minulý rok, aj počas tohto sme takisto roztancovali sociálne médiá s jemne pozmeneným vizuálom. Okrem bežného predstavovania účinkujúcich sme navyše edukovali o tom, ako si zakúpiť vstupenku na samotný festival.

Výzvou do tanca bola aj videopozvánka, a s ňou taktiež veľkoplošná printová reklama, ktorá lákala návštevníkov a obyvateľov Rimavskej Soboty - nového miesta konania festivalu.

Dva festivalové dni priniesli vysmiaté slnko, ale aj večernú búrku. Pre tých, ktorým sa nechcelo do hustého dažďa, sme opäť pripravili sériu krátkych živých vstupov, ktoré si pozrelo 40-tisíc ľudí. Diváci boli taktiež veľmi aktívni, a počas streamovania sa postarali o takmer 2-tisíc reakcií, komentárov a zdieľaní.

Za zmienku určite stojí aj medziročný nárast fanúšikov facebookovej stránky festivalu. Od začiatku spolupráce až ku dnešnému dňu sme počet fanúšikov dokázali zvýšiť až o 207%. To je jasným dôkazom toho, že slovo Balvalfest je v širokom regióne čo raz populárnejším pojmom, a veríme, že bude tomu tak aj v najbližších rokoch.

Dohodnime sa
na bezplatnej konzultácii
Prečítajte si Progres
Spoznajte príbehy
našich klientov
Aby sa o podnikaní len nerozprávalo, poďme niečo spoločne podniknúť
Zistite, aké riešenia vieme ponúknuť pre Vaše špecifické situácie.

Otváracie hodiny:
PO - PIA
8:30 - 17:00
SO - NE
zatvorené
Bélu Bartóka 20/A
979 01 Rimavská Sobota
0902 126 561
info@prognessa.com
Spojte sa s nami:
©2019 - 2023 PROGNESSA, s. r. o.
|
verzia 6.0
|
Ochrana osobných údajov
|
Obchodné podmienky